Ürün Özellikleri

CERRAHİ ALAN ENFEKSİYONLARININ AZALTILMASINA YARDIMCI OLAN ELDİVEN

Patojenlerin sağlık çalışanından hastalara ve hastalardan sağlık çalışanlarına geçtiği kanıtlanmıştır. Eldivenlerde normal aşınma nedeniyle oluşan zedelenmeler, bakterilerin sağlık hizmetleri çalışanlarına geçmesine neden olur. GAMMEX® Powder-Free Gloves with AMT Antimicrobial Technology, giyenlerin patojenlere maruziyetini azaltır.

Ayrıca, kısa süre önce yayınlanan bir çalışmanın* sonuçlarına göre antimikrobiyal cerrahi eldivenler, cerrahi alan enfeksiyonlarını (SSI) azaltma potansiyeline sahiptir.

Yeni bir antiviral koruma düzeyi – In vitro laboratuvar testlerinde bu eldiven:

  • Bir HCV virüsü surrogatının > %99 kısmını maruziyetten hemen 1 dakika sonra öldürmektedir.
  • HIV-1 suşu Mn.nin* %99’unu maruziyetten hemen 1 dakika sonra öldürmektedir

Çok geniş bir yelpazedeki bakterilere karşı hızlı ve kalıcı antibakteriyel etki – In vitro laboratuvar testlerinde bu eldiven:

  • Sağlık hizmetleri kurumlarıyla ilişkili enfeksiyonlara neden olan ve gram+, gram- ve ilaca dirençli bakterilerden oluşan 8 yaygın enfeksiyöz bakterinin > %99.7 ila > %99.999’unu maruziyetin ardından 1 ila 2 dak. içinde öldürmektedir.

AMT antimikrobiyal teknolojisi, Ansell’e özgü antimikrobiyal kaplama ile birlikte, antiviral ve antibakteriyel etki için klorheksidin glukonat (CHG) içermektedir. Cerrahların ellerinde bakterilerin yeniden çoğalmasını baskılayabilmektedir, bu nedenle eldiven zedelenmesi halinde cerrahi yerinin bakteriyel kontaminasyonun önlenmesine yardımcı olabilir. CHG antiseptikler ve ağız gargaraları gibi yaygın ürünlerde bulunan etkin bir antimikrobiyal ajandır.

*: Assadian O et al. Suppression of Surgeons’ Bacterial Hand Flora during Surgical Procedures with a New Antimicrobial Surgical Glove. Surg Infect (Larchmt). 2014 Feb;15(1):43-9. doi: 10.1089/sur.2012.230. Epub 2013 Oct 12.

Yaşam için el ele

ÖNERİLEN ÜRÜNLER

Tenty 403X

Muayene Eldiveni

Sterix Supreme Soft PF

Cerrahi Eldiven

Encore Latex Micro

Steril Microcerrahi Eldiveni

InTouch Sense

Cerrahi Eldiven